Zestaw 36 stopek do maszyny do szycia

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Zamiennik
 • Kod producenta: ST-37
 • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
  Czas realizacji: 1-3 dni
 • szt.
 • Cena netto: 89,43 zł 110,00 zł
 • Niedostępny
 • Oblicz

Zestaw 36 sztuk stopek do maszyny do szycia

Zestaw 36 stopek do maszyny do szycia z systemem szybkomocującym MATIC. Stopka może być używana do maszyny do szycia firmy Brother, Singer, Juki, Janome, Łucznik, Toyota, Elna i wiele innych typów maszyn do szycia. Stopka pasuje do maszyny domowej zarówno z chwytaczem wahadłowym i z rotacyjnym. W zestawie znajdują się następujące stopki:

 

 


1. Stopka splotowa/ stopka do przyszywania tasiemek

Stopka regulowana do naszywania tasiemek na materiał. Przeznaczona jest do przyszywania dekoracyjnych elementów, tj. cekinów, pereł, wstążek a nawet taśm do maksymalnej szerokości 5 mm.

2. Stopka do wszywania frędzli 

Stopka dzięki której możemy tworzyć trójwymiarowe pętle za pomocą ściegu zygzak. Dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji, stopka stwarza możliwość wykonania ozdobnych frędzli czy dekoracyjnego przeszycia. .

Stopka do kordu i do wypustek szerokich3. Stopka do wszywania kordu i  wypustek grubych (7 mm)

Stopka do maszyny do szycia za pomocą której możliwe jest wszywanie kordu oraz naszywanie wypustek grubszych (sznurka, bizy, itp.). Na spodzie stopka posiada specjalne rowki dzięki którym łatwo prowadzi się po wypustce.

Stopka do kordu i do wypustek wąskich4. Stopka do wszywania kordu i wypustek cienkich (9 mm)

Stopka do maszyny do szycia za pomocą której możliwe jest wszywanie kordu oraz naszywanie wypustek cienkich (sznurka, bizy, itp.). Na spodzie stopka posiada specjalne rowki dzięki którym łatwo prowadzi się po wypustce.

Stopka do kordonków 5 dziurek5. Stopka do wszywania kordonków (5)

Stopka głównie do ozdabiania tkanin splotek kordonka,sznurka, włóczki,itp. Dzięki tej stopce możemy naszyć  5 kordonków na materiał,które umożliwiają nam w tym dziurki na spodzie stopki.

 


Stopka do kordonków 7 dziurek6. Stopka do wszywania kordonków (7)

Stopka głównie do ozdabiania tkanin splotek kordonka,sznurka, włóczki,itp. Dzięki tej stopce możemy naszyć 7 kordonków na materiał, które umożliwiają nam w tym dziurki na spodzie stopki.

Stopka do wszywania zamka krytego7. Stopka do zamków krytych

Stopka do zamków krytych, suwaków, expresów. Stopka ta służy do wszywania głównie zamka krytego, posiada ona na spodzie stopki dwa rowki które ułatwiają przesuwanie po ząbkach zamka.

Stopka do aplikacji otwarta 8. Stopka do naszywania aplikacji otwarta

Stopka otwarta do naszywania aplikacji metalowa przeznaczona jest przede wszystkim dla osób ozdabiających swoje projekty do szycia za pomocą ściegów dekoracyjnych.

 


Stopka do obrębiania na 6mm9. Stopka do podwijania 6 mm

Stopka do podwijania (obrębiania) służy przede wszystkim do wykończenia krawędzi cienkich tkanin. Możemy użyć jej do przezroczystych materiałów ,do wykończenia bluzki, spódnicy, sukienki czy też firan i obrusów. Przy użyciu tej stopki szerokość ściegu po przeszyciu wynosi 6 mm.

 

Stopka do obrębiania na 3mm10. Stopka do podwijania 3 mm

Stopka do podwijania (obrębiania) służy do wykończenia krawędzi cienkich/delikatnych tkanin. Stopka pomaga w wykończeniu cienkich tkanin. Przy użyciu tej stopki szerokość ściegu po przeszyciu wynosi 3 mm.

Stopka do obrębiania na 2mm11. Stopka do podwijania 2 mm

Stopka do podwijania (obrębiania) służy do wykończenia krawędzi delikatnych tkanin. Używamy jej do zawijania tkanin, gdzie jest ważna estetyka wykończenia naszego wyrobu, produktu (np. przy wykańczaniu bluzek, sukienek, spódnic oraz przy tkaninach przejrzystych). Szerokość ściegu po przeszyciu wynosi 2 mm.

Stopka do wypustek12. Stopka do wszywania wypustki (bizy)

Stopka używana jest przede wszystkim do tworzenia i wszywania wypustek (sznurka,bizy,kedry, itp). Stopka posiada specjalne rowki dzięki którym stopka bezproblemowo wszywa wypustki (m.in. sznurek), stopka ta ozdabia i wzmacnia szwy własnego projektu. Szerokość ściegu do 9 mm. W stopce rowki  mają średnicę 5 mm.

Stopka do patchworku13. Stopka do patchworku

Stopka do stworzona do pomocy w szyciu patchworków, łączenia ze sobą tkanin i zszywanie ich. Dzięki tej stopce możliwe jest prostsze różnego rodzaju przeszywanie tkanin. Stopka  posiada 2 krawędzie szycia: 1/4 cala oraz 1/8 cala. Nacięcia na stopce ułatwiają w równym szyciu.

 

Stopka do patchworku z bocznym prowdnikiem14. Stopka do patchworku z prowadnikiem

Stopka do patchworku z prowadnikiem 1/4 cala służąca do pikowania w szwie oraz do łączenia dwóch tkanin. Dzięki tej stopce możemy przyszyć kilka warstw materiałów ze sobą na zakładkę lub  metodą "na styk". Dzięki temu stopka prowadzona jest tuż przy krawędzi tkaniny.

Stopka do patchworku do łączenia materiałów15. Stopka do patchworku z centralnym prowadnikiem

Stopka z centralnym prowadnikiem służąca do pikowania w szwie oraz do łączenia dwóch tkanin. Sprężysty a zarazem nisko osadzony prowadnik perfekcyjnie dostosowuje się do każdych grubości szytych warstw materiałów. 

Stopka do prostego ściegu16. Stopka do ściegu prostego

Stopka dzięki której ułatwi nam szycie ściegiem prostym zarówno bardzo cienkich jak i bardzo grubych tkanin. Czyli w skrócie tam, gdzie często tkanina wcina się w płytkę ściegową lub gdy pojawia się problem przebicia przez materiał igły.

 

Stopka do ściegu overlokowego17. Stopka do ściegu owerlokowego

Stopka do ściegu owerlokowego ze specjalnym wąskim języczkiem. Zastosowaniem tej stopki jest przede wszystkim obrzucanie krawędzi materiałów, dzięki czemu boki tkanin nie będą się zawijały oraz marszczyły. Przede wszystkim ta stopka będzie używana do cienkich i średniej grubości materiałów.

 

Stopka do zamka błyskawicznego18. Stopka do wszywania zamka zwykłego

Stopka do wszywania zamków zwykłych (błyskawicznych) umożliwia wszycie obustronnie zamka expressowego bez obracania materiału. Dzięki konstrukcji stopki możemy stopkę zamontować przy maszynie do szycia z prawej lub z lewej strony.

 

Stopka z linijką 19.  Stopka z linijką

Stopka z linijką umożliwia łatwiejsze prowadzenie materiału lub ściegu. Dzięki tej stopce możemy szyć równoległe proste ściegi i dekoracje.


Stopka do marszczącego materiału20.  Stopka do marszczenia

Stopka wykonana z metalu przeznaczona do marszczenia materiału lub jego marszczenia z jednoczesnym naszywaniem go na materiał. Można nią naszywać falbanki na przykład przy spódnicach, rękawach itd.


Stopka do tkanin cienkich

21.  Stopka do delikatnych tkanin

Stopka ta jest bardzo pomocna w przypadku szycia tkanin elastycznych i delikatnych. Jest prosta w montażu i łatwa w obsłudze. Stopka pasuje do maszyn zarówno z chwytaczem wahadłowym i rotacyjnym.

 


Stopka do zamka zwykłego
22.  Stopka regulowana do zamków zwykłych

Stopka ta jest używana przy naszywaniu zamka zwykłego na materiał. Położenie płozy można regulować zarówno w prawo jak i w lewo. Szycie jest możliwe tuż przy ząbkach zamka. Stopkę montuje się za pomocą śrubki.

 


Stopka regulowana do krawędzi

23.  Stopka do ściegu krytego

Za pomocą tej stopki możemy podwinąć spódnicę lub spodnie, dzięki czemu ścieg na prawej stronie nie będzie widoczny. Zapewnia możliwość regulowanego stebnowania krawędziowego co umożliwi uzyskanie dwóch równych stebnówek o dowolnym rozstawie.

 


Stopka do fastrygowania

24. Stopka do pikowania, haftowania, cerowania

Stopka ta jest przeznaczona do cerowania, haftowania, pikowania oraz fastrygowania. Podnosi się ona razem z igłą i umożliwia wtedy przesuwanie materiału lub materiałów w dowolną stronę na dowolną odległość. Stopka jest typu niskiego. Jest bardzo prosta w montażu (mocowana śrubką w miejscu uchwytu podstawowego).

 

darmowa wysyłka od 300 zł

raty 0%

sklep specjalistyczny

szkolenie z obsługi maszyny

Stopka do fastrygowania25. Stopka do pikowania, haftowania, cerowania ze sprężyną

Stopka jest skonstruowana w taki sposób, by podnosiła się razem ze skokiem igły. Stopka przeznaczona jest do pikowania,cerowania i haftowania. Istnieje możliwość swobodnego poruszania materiałem, dzięki czemu można malować nitką po tkaninie. Bardzo dobra kontrola wykonywanych prac dzięki przezroczystości stopki

 


Stopka do guzików

26. Stopka do przyszywania guzików

Stopka jest stosowana przy szyciu tkanin syntetycznych. Ułatwia ona szycie w takich materiałach jak tkaniny elastyczne, dzianiny, tkaniny śliskie i delikatne, tkaniny z włosiem i tkaniny klejące. Rolki w stopce ułatwiają transportowanie tkaniny dociskanej przez stopkę.

 

Lamownik na zaprasowaną lamówkę27. Stopka do wszywania zaprasowanej lamówki (lamownik)

Lamownik ten sprawia, że wszywanie lamówki jest zdecydowanie prostsze. Stopka/ lamownik używany jest do wszywania zaprasowanej lamówki. Zakres regulacji lamówki wynosi od 5 mm do 20 mm.

 

Stopka do aplikacji zamknięta28. Stopka do naszywania koralików i pereł

Stopka plastikowa (przezroczysta) do wszywania koralików i pereł na sznurku lub na żyłce. Do przyszycia używamy ściegu zyg-zak lub inny ścieg ozdobny.  Stopka służy do wszywania  koralików o średnicy od 2,5 mm do 4 mm.

Stopka do aplikacji i do ozdoby29. Stopka do naszywania aplikacji i ściegów ozdobnych

Stopka przezroczysta plastikowa do naszycia aplikacji i ściegów ozdobnych. Dzięki przezroczystej konstrukcji stopki łatwiej możemy przyszyć do materiału np: sznurek,naszywkę,itp. Dzięki budowie stopki możliwe jest szycie zygzakiem drobnych odcinków.
Stopka do aplikacji otwarta30. Stopka do naszywania aplikacji otwarta (plastikowa)

Stopka przezroczysta plastikowa do naszycia aplikacji  służy przede wszystkim do ozdabiania tkanin np.: szycie aplikacji, literek czy łatek (naszywek).  Profilowany spód stopki umożliwia szycie przez nierówności powstającej aplikacji.
Stopka do koralików i pereł31. Stopka do wszywania zamka krytego (przezroczysta)

Stopka do zamków krytych, suwaków, expresów. Stopka ta służy do wszywania zamka krytego, posiada ona na spodzie stopki dwa rowki które ułatwiają przesuwanie po ząbkach zamka. Przezroczystość stopki umożliwia nam podgląd wszywania zamka. 

 


Stopka do uniwersalna32. Stopka uniwersalna (plastikowa)

Stopka szybkowymienna wykonana z plastiku wykorzystywana przy szyciu trudnych materiałów na przykład skóry. Ułatwia ona przesuwanie szytych materiałów posiadających nietypową powierzchnię.

 


Stopka do skóry i gumowych materiałów33. Stopka z rolkami do trudnych i syntetycznych materiałów

Stopka szybkowymienna wykonana z plastiku  z metalowymi rolkami wykorzystywana przy szyciu trudnych materiałów np: skóry i gumowych materiałów 

Stopka do bizy34. Stopka do wypustek

Stopka służy do wszywania cienkich wypustek i wszywanie sznurka lub kordu. Stopka posiada specjalne rowki dzięki którym stopka bezproblemowo wszywa wypustki (m.in. sznurek), stopka ta ozdabia i wzmacnia szwy własnego projektu.

 

Stopka do obrębiania na 6 mm 35. Stopka do podwijania na około 6 mm

Stopka do podwijania (obrębiania) służy przede wszystkim wykończenia krawędzi cienkich tkanin. Możemy użyć jej przede wszystkim materiałów przezroczystych,do wykończenia bluzki, spódnicy, sukienki czy też firan i obrusów. Stopka ta posiada prostą budowę tak że podwija krawędź tkaniny do góry na 6 mm.

Stopka do sznurków i gumek36. Stopka do naszywania ozdobnych sznurków i gumek

Stopka służy do naszywania sznurków na materiał  dzięki której możemy ozdobić naszą tkaninę. Konstrukcja stopki zapewnia równe wszywanie trzech sznurków lub trzech gumek, itp.

 

 

Stopka ta może być używana do większości domowych maszyn do szycia z uchwytem szybkomocującym MATIC. Do starszych maszyn nie posiadających uchwytu matic zalecane jest jego dokupienie według wytycznych w poniższej specyfikacji.

 • stopka do maszyn do szycia Janome z chwytaczem wahadłowym,
  przykładowe modele maszyn: E1015, 920, 415, 419S, 423S, 393, SAKURA 95

 • stopka do maszyn do szycia Elna z chwytaczem wahadłowym,
  przykładowe modele maszyn: 220eX, 240eX

 • stopka do maszyn do szycia Brother  z chwytaczem wahadłowym oraz rotacyjnym,
  przykładowe modele maszyn: KD144, BQ17, BQ25, RL425, RH127, BN27, DS-120, DS-140 HF27, HF37, NV-15, NV-20LE, NV-27SE, NV-35, NV-55FE

 • stopka do maszyn do szycia Juki z chwytaczem wahadłowym oraz rotacyjnym,
  przykładowe modele maszyn: HZL-12Z, HZL-29Z, HZL-353ZR-A, HZL-355ZW-B, HZL-F300, HZL-F400, HZL-F600

 • stopka do maszyn do szycia Toyota - z chwytaczem wahadłowym oraz rotacyjnym,
  przykładowe modele maszyn: Super Jeans J15W, Super Jeans J17XL, Super Jeans J34, Super Jeans J26

 • stopka do maszyn do szycia Łucznik (Starego typu klasa 800),
  przykładowe modele maszyn: 884, 877, 864, 838, 834, 833, 827
   aby założyć stopkę należy zastosować uchwty niski MATIC,

 • stopka do maszyn do szycia Singer (Starego typu), 
  przykładowe modele maszyn: 833, 814, 518, 514 
   aby założyć stopkę należy zastosować uchwty niski MATIC

 • stopka do maszyn do szycia Łucznik (Starego typu klasa 400/700)
  przykładowe modele maszyn: 413, 414, 415, 431, 432, 440, 435, 436, 441, 724, 725, 746, 747

   aby założyć stopkę należy zastosować uchwty wysoki MATIC

 • stopka do maszyn do szycia Łucznik (Nowy typ)
  przykładowe modele maszyn:  Balladyna 2020, 2015 Zofia,  2014 Ewa, 2008 Weronika, 2016 Lidia

 • stopka do maszyn do szycia Singer (Nowy typ), 
  przykładowe modele maszyn: 4411 HEAVY DUTY, 4423 HEAVY DUTY, 4432 HEAVY DUTY
 • stopka do maszyn do szycia SilverCrest